Milyen kommunikációs különbségek figyelhetők meg a generációk között? Egyáltalán hogyan kommunikálnak a különböző generációk egymással, vagy épp milyen kihívások merülnek fel ezáltal? Hogyan formálja az online kommunikáció az információátadást, a hagyományos kulturális értékeinket vagy éppen a nyelvi kifejezéseinket?
A Glossza legújabb epizódjának a vendégei Parapatics Andrea nyelvész, szociolingvista, a Pannon Egyetem Magyar és Alkalmazott Nyelvtudományi Intézetének igazgatója, habilitált egyetemi docense, valamint Guld Ádám médiakutató, kommunikációs szakember, a Pécsi Tudományegyetem Kommunikáció és Médiatudomány Tanszékének habilitált egyetemi docense voltak.
A mai világban egyre inkább utat törnek az online platformok, melyek alapvetően megváltoztatják a kommunikációs szokásainkat. Ráadásul az online kommunikáció sokszor hangulatjelekre redukálódik, amivel nemcsak a mondandókat, hanem érzelmeinket is gyorsabban és egyszerűbben ki tudjuk fejezni. A különböző generációk képviselői viszont teljesen másképp értelmezik és használják ezeket, és mivel használatuk átszivárgott a munkába és az üzleti életbe is, az egymás közti kommunikáció könnyedén félreértésekbe torkollhat. A vendégeink segítségével jobban megérthetjük, hogy az online felületek miként formálják a kapcsolattartást és az együttműködést a fiatalabb és idősebb generációk között. A beszélgetés során kitérünk arra is, hogy a magyar nyelv és a szleng kifejezések hogyan alakulnak napjainkban, vagy milyen gyorsan cserélődnek, tűnnek el és keletkeznek újak.
A felvétel az Ördögkatlan Fesztiválon, a Bölcsész Udvarban készült.
https://abtk.hu/ismerettar/glossza/adasok/glossza-54-egy-nyelvet-beszelunk-generaciok-kozotti-kommunikacio#sigProIde73105d1a1
Az adás szerkesztői: Szabados Bettina, a HUN-REN BTK Filozófiai Intézet és Szilágyi Zsolt, a HUN-REN BTK Néprajztudományi Intézet munkatársai.
A Glossza ötvennegyedik adása meghallgatható a Spotify-on, illetve megtekinthető a YouTube-on.
További információ a Glossza Instagram és Facebook oldalán.