2021.07.05. | Revizor (Antoni Rita)
Gyáni Gábor kötete a női identitás 19-20. századi megkonstruálását a női munkavállalás összefüggéseiben, dokumentumokkal és statisztikákkal alátámasztva vizsgálja. Antoni Rita ismertetője.
Néhányan úgy gondolják, hogy hazánkban a gender studies „ellendiszciplínájaként” is emlegetett family studies nem is létezik, illetve áltudomány, de ez ebben a formában nem igaz. Csak az a kardinális kérdés e szempontból, hogy ki műveli, hogyan, és milyen céllal. Néhány nappal egy politikai és (dogmatikus) vallási ideológiától erősen átitatott, többek közt egy fizikusprofesszor által vezetett „családtudományi” konferencia után üdítő élmény volt Gyáni Gábor könyve révén a történeti alapú, egyúttal előíró helyett leíró családkutatások eredményeibe betekintést nyerni. A nő élete – történelmi perspektívában című mű a Magyar Családtörténetek: Tanulmányok sorozat hatodik köteteként jelent meg a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetének gondozásában. A sorozat korábbi részei többek közt a válás, a mozaikcsaládok és az özvegység témájával foglalkoztak.
https://revizoronline.com/hu/cikk/9060/gyani-gabor-a-no-elete-tortenelmi-perspektivaban-magyar-csaladtortenetek-tanulmanyok-6/