Megjelent Tuboly Ádám Tamás, a HUN-REN BTK Filozófiai Intézet tudományos főmunkatársa Alan Richardsonnal (University of British Columbia) közösen szerkesztett esszégyűjteménye Interpreting Carnap: Critical Essays címmel a Cambridge University Press kiadónál.
Rudolf Carnap (1891–1970), a huszadik század egyik legjelentősebb filozófusa, a logikai pozitivizmus egyik alapítója, a modern tudományfilozófia területének egyik megalkotója, a szemantika és az induktív logika úttörője volt. A vezető nemzetközi szakértők által írt új esszékötet Carnapot saját filozófiai kontextusában értelmezi, és próbálja kritikusan újraértékelni a helyét az analitikus filozófia történetében a metafizika, az értékek, a politika, az ismeretelmélet és a tudományfilozófia problémakörén keresztül.
Az egyes fejezetek Carnap gondolkodásának olyan fontos mozzanatait érintik, mint a konceptuális explikáció, a naturalizmus és az analitikusság védelme; újraértelmezik a filozófia logikai és nyelvi komponenseit, és azt, hogy azok miként bontakoztak ki a szintaxis-szemantika relációban, az indukcióban és a nyelvi tervezésben. A kötet olyan kutatók és hallgatók számára szolgálhat kiindulópontul, akik Carnap, a logikai empirizmus, vagy épp az analitikus filozófia, és annak története iránt érdeklődnek, de fontos fejezetek tartalmaz a tudomány természetéről, a nyelv és a logika viszonyáról, illetve a filozófia társadalmi feladatáról.
A kötet az MTA Lendület Értékek és Tudomány Kutatócsoport keretein belül valósult meg.